ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8748329
*
nr 874 8329
Spegel
1920-/30-tal, Valnötsrot, diameter: 111
Utrop:
1.500 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:30:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 14:05:13
1
1.700 kr
7/2 12:53:55
2
2.800 kr
7/2 18:58:10
3
2.600 kr
7/2 18:58:47
3
3.200 kr
10/2 17:22:10
2
4.400 kr
10/2 20:14:27
4
3.600 kr
10/2 20:15:31
4
4.000 kr
10/2 20:16:51
3
5.200 kr
10/2 20:19:52
2
6.400 kr
10/2 20:24:31
3
6.400 kr
10/2 20:25:08
3
6.800 kr
10/2 20:25:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnötsrot
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 874 8329
Spegel
1920-/30-tal, Valnötsrot, diameter: 111
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 14:05:13 | 1 | 1.700 kr |
7/2 12:53:55 | 2 | 2.800 kr |
7/2 18:58:10 | 3 | 2.600 kr |
7/2 18:58:47 | 3 | 3.200 kr |
10/2 17:22:10 | 2 | 4.400 kr |
10/2 20:14:27 | 4 | 3.600 kr |
10/2 20:15:31 | 4 | 4.000 kr |
10/2 20:16:51 | 3 | 5.200 kr |
10/2 20:19:52 | 2 | 6.400 kr |
10/2 20:24:31 | 3 | 6.400 kr |
10/2 20:25:08 | 3 | 6.800 kr |
10/2 20:25:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnötsrot
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27